Jakie kartony do wysyłki wybrać do sklepu internetowego? Podpowiadamy!

Jesteś właścicielem sklepu internetowego? W takim razie z pewnością zależy Ci na satysfakcji Twoich klientów. Musisz więc zadbać o to, aby przesłany do nich towar był odpowiednio zabezpieczony. Solidne opakowanie nie tylko zagwarantuje to, że zawartość paczki dotrze cała, ale także to, że będzie się estetycznie prezentowała. Na jakie kartony do wysyłki powinieneś się zdecydować? Co wziąć pod uwagę przy ich zakupie? Czytaj dalej, a wszystko Ci wyjaśnimy!

Na co zwrócić uwagę przy doborze kartonów do wysyłki?

Wbrew pozorom dobranie odpowiednich kartonów do wysyłki wcale nie jest takie proste, jak może się to wydawać. Wszystkie paczki opuszczające firmę są Twoją wizytówką w rękach klientów. Dlatego Twoim zadaniem jest dołożenie wszelkich starań do tego, aby były schludne i trwałe. Co powinieneś wiedzieć, zanim wyślesz przesyłkę z zamówieniem?

Nie używaj ponownie kartonów

Jeżeli wysyłasz towar do swoich klientów, nie oszczędzaj na zakupie nowych opakowań. Używane produkty tego typu możesz zachować do wysyłki prywatnej, jednak jeżeli zależy Ci na eleganckiej wysyłce swoich artykułów, zawsze stawiaj na nowe kartony. Stare pudełka mogą stracić swoje właściwości, a przy tym nie są zbyt estetyczne.

Dopasuj rozmiar kartonu do wysyłki

Kupując opakowania, musisz zadbać o to, aby były odpowiednio dopasowane wielkością do wymiarów przesyłki. Wysłany przedmiot powinien bez problemu mieścić się w karton. Zarówno zbyt małe, jak i zbyt duże pudełko może nie być dobre dla produktów znajdujących się w środku. Najlepiej, abyś zaopatrzył się w kartony do wysyłki o różnych rozmiarach, które dostosujesz stricte do zamówienia klienta. Mamy możliwości technologiczne, aby wyprodukować dla Ciebie karton POD WYMIAR.

Dobierz odpowiedni karton do swoich potrzeb

Oprócz dopasowania odpowiednich rozmiarów kartonów do wysyłki bardzo istotne jest również dostosowanie możliwości ich obciążenia. Do ciężkich paczek powinieneś zaopatrzyć się w produkty wykonane z solidnej, wzmocnionej tektury falistej. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że przesyłka dotrze w całości do miejsca docelowego. Najbardziej popularnymi na rynku, uniwersalnymi modelami, są artykuły wykonane z tektury 3-warstwowej. Takie kartony bez problemu sprawdzą się przy lżejszych paczkach. W przypadku, gdy Twoja przesyłka jest cięższa, zdecyduj się na zakup kartonu z tektury 5-warstwowej. Pamiętaj więc o prostej zasadzie — im większa paczka, tym powinna być z trwalszego kartonu. Jeżeli nie jesteś pewien jaką tekturę powinieneś zastosować przy swoim opakowaniu – napisz do nas! Dobierzemy dla Ciebie odpowiednią jakość surowca.

Jakie modele kartonów do wysyłki wybrać do niewielkich przesyłek?

Twój sklep zajmuje się sprzedażą stosunkowo niewielkich produktów? Jakie kartony do wysyłki będą najlepsze dla Twojej firmy? Poznaj nasze typy, które powinny Cię zainteresować!

Opakowanie wysyłkowe IBOOK

Jeżeli potrzebujesz praktycznego i estetycznego kartonu na książki albo artykuły zbliżone do nich wymiarami, świetnym wyborem jest opakowanie wysyłkowe IBOOK. To uniwersalny produkt, który sprawdzi się do przedmiotów o najróżniejszych wymiarach. Dzięki mocnemu klejowi na klapie zamykającej oraz szybkiemu i łatwemu zamknięciu zadbasz o to, aby Twoja praca przy pakowaniu była bardzo sprawna. Ponadto takie kartony do wysyłki wyposażone są w perforację oraz pasek Easy Open, która ułatwia adresatom otworzenie paczki.

Karton wysyłkowy z automatycznym dnem STRIP-BOX

Idealnym kartonem wysyłkowym często wybieranym przez sklepy internetowe jest karton w konstrukcji z automatycznym dnem. Potocznie nazywamy go “STRIP-BOX”. To produkt, który przygotujesz do użycia zaledwie jednym ruchem! To najlepszy na rynku system składania i zaklejania opakowań. Możemy wyprodukować takie opakowanie w dowolnym wymiarze. Decydując się na takie kartony wysyłkowe, możesz mieć pewność, że z dużą łatwością zapakujesz nawet wiele przesyłek naraz.

Fasonowy karton wysyłkowy

Potrzebujesz wysokiej jakości kartonów do wysyłki nieco cięższych produktów? Zdecyduj się na fasonowy karton wysyłkowy z wzmocnionymi ściankami. To bardzo wytrzymałe artykuły, które wyposażone są w pasek klejowy. Jest on gwarancją solidne zamknięcia przesyłki. Sama konstrukcja opakowania zachwyca swoim schludnym, ale także eleganckim designem. Mamy możliwość produkcji wymiaru idealnie pod Twoją firmę!

Kiedy dodawać wypełniacze?

Przy zakupie kartonów wysyłkowych powinieneś wziąć również pod uwagę to, czy ich zawartość potrzebuje specjalnej ochrony. Przesyłając delikatne produkty, musisz uwzględnić fakt, by w paczce zmieściły się także wypełnienia. W celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa najlepiej, abyś dokładnie owinął nimi każdy przedmiot. Wypełniacze przydają się także w przypadku, gdy przesyłany artykuł jest niewielki i porusza się swobodnie po kartonie. Aby go ochronić przed uszkodzeniem, włóż zmięty papier pakowy tak, aby uniemożliwiał ruch przedmiotów w paczce. Dzięki takiemu rozwiązaniu produkty znajdujące się środku nie będą się przemieszczać i obijać o siebie. Jeżeli wysyłasz książki lub podobne artykuły, którym niepotrzebna jest amortyzacja, nie przejmuj się zakupem dodatkowych wypełnień, o ile będziesz mieć idealnie dopasowane kartony do wysyłki.

Odpowiednie kartony do wysyłki sprawią, że Twoi klienci będą w pełni zadowoleni z Twoich usług. Takie opakowania zapewnią nie tylko bezpieczeństwo zawartości paczki, ale także jej wyjątkową estetykę. Bogaty wybór tego typu produktów z gotowymi wymiarami znajdziesz w asortymencie naszego sklepu. Jako profesjonaliści starannie selekcjonujemy dostępną ofertę, aby móc Ci zaproponować to, co najlepsze. Jeśli na sklepie nie znajdziesz tego co najlepsze dla ciebie, to napisz do nas! Wycenimy opakowanie najlepsze dla Ciebie według wybranych wymiarów tak, aby odpowiadały Twoim potrzebom i oczekiwaniom!

kontakt z nami

Centrum logistyczne
oraz siedziba firmy:

PACK-PRINT.COM.PL
ul. Spokojna 12A
62-030 Luboń
NIP: 779 135 29 33

Obsługa Klienta

Szymon Piechowicz
CEO

Wojciech Piechowicz
sprzedaż i logistyka

Natalia Tabaka
grafik komputerowy

Miłosz Piechowicz
księgowość i administracja

    © 2022 Pack-Print PL. Klauzula Informacyjna