Wypełnienia papierowe do paczek to strzał w dziesiątkę dla Twojej firmy! Poznaj ich zalety

Niezbędnym elementem, wspólnym dla wszystkich typów przedsiębiorstw, są opakowania. Pełnią one wiele funkcji, ale to właśnie przy wysyłaniu paczek mają największe znaczenie. Dynamiczny rozwój wielu gałęzi gospodarki, a szczególnie handlu, doprowadza do nieustannego szukania innowacji na płaszczyźnie opakowań i ich wypełnień. Z wielu względów to właśnie papierowe wypełnienia paczek podbiły serca zarówno firm, jak i odbiorców. Czym to jest spowodowane? Dlaczego wypełnienia są tak istotne? Zobacz, co powinieneś o nich wiedzieć i jakie mają zalety!

Kilka słów o paczkach w przedsiębiorstwach

Rocznie wysyłamy miliony paczek. Dynamiczny rozwój handlu internetowego w ostatnich latach wzbogacił te statystyki o kolejne zera. Każdy z nas wysyła i odbiera przesyłki – zarówno te nadane poprzez firmy kurierskie, jak i te nadawane prywatnie. Różne gabaryty, a także sama zawartość zmuszają niejako do szukania skutecznych rozwiązań. Zamówienie złożone przez klienta wymaga bowiem odpowiedniego opakowania i zabezpieczenia – tak samo, jak te przedmioty, które wysyłamy indywidualnie. Dotyczy to absolutnie wszystkich typów przesyłanych towarów. Dlatego też, poza kwestią samych opakowań, należy skupić się na prawidłowym wypełnieniu pustych przestrzeni paczek.

Dlaczego wypełnienia paczek są istotne?

Niezależnie od tego, co wysyłasz i jaką drogą, niezmiernie ważne jest odpowiednie wypełnienie przestrzeni w paczce. Dlaczego? Pełni ono wiele funkcji. Przede wszystkim to zabezpieczenie towaru znajdującego się w paczce. Droga, jaką pokonuje przesyłka z Twojej firmy do klienta, jest zazwyczaj długa i wiąże się z całym logistycznym łańcuchem. Po odebraniu przesyłki od Ciebie, kolejnym etapem jej podróży jest sortownia. Niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć w pełni, jakie warunki przewozu będą towarzyszyły nadanej przez nas paczce. Zależy to od wielu czynników, np. od jakości pracy firm przewozowych, odpowiedniego traktowania paczek przez samego kuriera, a także warunków na drodze, na które nie mamy wpływu. Dlatego też należy zapewnić bezpieczeństwo zawartości paczki poprzez odpowiednie jej wypełnienie. Wówczas dopiero możemy być spokojni, że zadbaliśmy po swojej stronie o odpowiednie zapakowanie zamówienia naszego klienta. Warunki panujące podczas segregacji przesyłek na sortowniach kurierskich lub pocztowych także bywają różne. Należy zatem zapobiec w miarę możliwości ewentualnemu uszkodzeniu zawartości paczki poprzez zabezpieczenie jej odpowiednim wypełnieniem. Krótko podsumowując, wypełnienie paczek będzie niezwykle istotne z perspektywy samej ich wysyłki.

Wypełnienie paczek z punktu widzenia klienta

Poza istotną rolą wypełnień paczek przy ich wysyłaniu są one niezwykle ważne dla naszego odbiorcy. Odpowiednio dobrane zapobiegają nawet utracie klienta! Towar zapakowany estetycznie, ze szczególną troską o każdy detal, to informacja dla naszego odbiorcy, że wzięliśmy odpowiedzialność za prawidłową i bezpieczną wysyłkę jego zamówienia. Co więcej, ładne wypełnienie podnosi poziom wrażeń pod względem wizualnym. Przed otwarciem paczki widzi się bowiem najpierw opakowanie, a po podniesieniu wieczka – wypełnienie. Dopiero ostatnim etapem jest wyciągnięcie z niego produktu i ocenienie jego jakości. Samo wypełnienie wpływa na ogólną ocenę klienta i jego postrzeganie naszych usług. Dlatego też nie można lekceważyć tego elementu.

Kiedy potrzebujesz wypełnień do paczek?

Wyjaśniliśmy kwestię istoty wypełnień do paczek. Wiemy już, że są one niezbędne przy wysyłce towaru. Czy zawsze trzeba je stosować? Niekoniecznie. Duże, stabilne przedmioty, które zajmują całą powierzchnię paczki, ich nie wymagają. Wiadomo jednak, że wysyłamy różne towary. Mogą być kruche, szklane, delikatne albo zwyczajnie zbyt małe, żeby zapełnić całe opakowanie. Dlatego też, żeby wysyłany produkt wytrzymał w całości trudną drogę, konieczne jest jego odpowiednie zabezpieczenie wypełnieniem. Dotyczy to również przedmiotów o niestandardowych gabarytach, które nadamy w paczkach. Opakowanie w podróży może się przewracać, a nieprawidłowo przewożone – nawet zniszczyć. Dlatego też po stronie Twojej firmy leży odpowiednie nadanie kruchych i delikatnych produktów w paczkach z wypełnieniem.

Dostępne rodzaje wypełnień do paczek i opakowań – co musisz o nich wiedzieć?

Szukając wypełnień do paczek, trafisz na różnego rodzaju propozycje. Najpopularniejsze, choć niekoniecznie najlepsze, są wypełnienia foliowe. Są niezwykle popularne, szeroko dostępne, wykonane przeważnie z folii bąbelkowej lub takiej, która wypełniona jest powietrzem. Stanowią skuteczną osłonę dla przesyłanych produktów i dość dobrze radzą sobie z kruchymi i delikatnymi tworzywami. To stosunkowo tanie rozwiązanie, a mądrze wykorzystywane może być użyte więcej niż raz. Trzeba jednak zaznaczyć, że ta ostatnia korzyść – dla Ciebie, jako przedsiębiorcy – będzie niemal nieosiągalna. Dzieje się tak, ponieważ zazwyczaj klienci nie odsyłają opakowań i ich wypełnień, jeśli z zamówionym towarem wszystko jest w porządku. Foliowe wypełniania mają jednak sporo wad. Zazwyczaj folie bąbelkowe pakowane są w dość duże rulony. Przez to zajmują sporo użytkowego miejsca w magazynie lub biurze. Folie wypełnione powietrze też nie są idealne. Nie będą także praktycznym elementem wypełniającym przestrzeń, jeśli wysyłasz produkty z ostrymi krawędziami – folia może się przebić, co spowoduje ostateczny brak ochrony towaru.

Dodatkowo oba te rozwiązania są zdecydowanie nieprzyjazne środowisku! Można je usunąć tylko w specjalnych punktach zbiórki odpadów. Ponadto trzeba zaznaczyć, że nie podlegają one recyklingowi i mogą rozkładać się nawet 500 lat!

Innym podejściem do kwestii zagospodarowania przestrzeni w pudełkach są papierowe wypełnienia do paczek. To jeden z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów zapewnienia właściwej ochrony przesyłce. Można go użyć do każdego rodzaju opakowań i absolutnie wszystkich rodzajów przesyłanych produktów.

Co jest ważne przy wyborze odpowiednich wypełnień do paczek?

Wybierając wypełnienia do paczek dla swojego przedsiębiorstwa, musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników, dzięki którym wybierzesz odpowiedni rodzaj dla siebie. Przede wszystkim muszą one być dopasowane do towaru, który wysyłasz w paczkach. To gwarantuje jego bezpieczne dostarczenie do odbiorcy. Powinieneś także wziąć pod uwagę przestrzeń, jaką masz w swoim zakładzie, którą możesz przeznaczyć na przechowywanie elementów służących do wypełnienia paczek. Dzięki temu oszacowaniu możesz z powodzeniem wybrać taki sposób, który nie będzie Ci swoimi gabarytami przeszkadzał w codziennej pracy. Tym samym powinieneś sprecyzować, jak dużo środków finansowych możesz przeznaczyć na tego typu posunięcie. Pamiętaj, że to swego rodzaju inwestycja! Nie powinieneś zatem zbyt mocno oszczędzać na prawidłowym wypełnianiu paczek, ponieważ stanowczo więcej możesz stracić przez nieprzemyślane rozwiązania. Starty te mogą głównie dotyczyć Twojej reputacji i opinii Twoich klientów. Przy wyborze wypełnień powinno się wziąć pod uwagę także preferencje odbiorców.

Wypełnienia papierowe do paczek – dlaczego to najlepszy wybór?

Jednym z optymalnych typów wypełnień paczek jest papier. Wypełnienie papierowe stale zyskuje na popularności. Jest niezwykle doceniane ze względu na to, że zajmuje niewielką przestrzeń magazynową, co jest istotne, jeśli Twoja firma nie może sobie pozwolić na zbyt duże zużycie miejsca. Co więcej, rozwijający się handel, przedsiębiorcy, a zwłaszcza klienci, są coraz bardziej świadomi w kwestiach ochrony środowiska. Wiadomo, że innego typu wypełnień nie można poddać recyklingowi. Z papierem sprawa jest banalnie prosta! Nie wymaga on od Ciebie lub Twojego klienta zastosowania specjalnych procedur wynikających z usuwania odpadu – prawie każdy z nas ma dziś pod domem kontener przeznaczony na papier, który może być przetworzony. Warto wziąć także pod uwagę fakt, że papier świetnie zabezpiecza każdy rodzaj wysyłanego towaru. W przeciwieństwie do innych sposobów, wypełnienia papierowe do paczek mogą być zastosowane do absolutnie każdej przesyłki!

W jaki sposób wybrać firmę, której zlecisz produkcję wypełnień?

Na rynku jest mnóstwo przedsiębiorstw, które oferują w swoich usługach wypełnienia papierowe do paczek. Czy wiesz, że warto kierować się przede wszystkim doświadczeniem firmy w tym aspekcie? Zdecyduj się na współpracę z taką marką, której wartości są tożsame z Twoimi. Nawiązanie wspólnego języka w biznesie jest kluczowe! Wygodnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie znalezienie firmy, która nie tylko pokaże Ci optymalny sposób wypełniania paczek, ale też ma w swojej ofercie opakowania kartonowe, wysyłkowe i produktowe! To niezwykle wygodne mieć wszystko spod ręki specjalistów. Nasza firma PACK-PRINT doskonale zna się na wypełnieniach papierowych do paczek, ale jesteśmy także specjalistami w dziedzinie opakowań ekologicznych.

Innowacyjne rozwiązanie na miarę Twoich potrzeb

Odpowiedzialne pakowanie i dobre podejście do wypełniania paczek spowodowało swoistą rewolucję w systemach pakowania. Wynikiem tego jest pojawienie się systemu do ekologicznych, papierowych wypełnień Twoich paczek. Innowacyjne urządzenie Ri-Fill 3 pomoże Ci w szybki i efektowny sposób wypełnić Twoje paczki! Czym jest Ri-Fill 3? To urządzenie, które pozwala na pełną automatyzację tworzenia ekologicznych wypełnień papierowych do paczek. Ta intuicyjna maszyna pozwala na pełne dopasowanie działań do stanowiska pracy i pracownika, który ją obsługuje. Wypełnianie paczek nigdy nie było prostsze i wygodniejsze! Nasza firma może dostarczyć do Ciebie to urządzenie na darmowe testy. Brzmi świetnie, prawda?

Ekologia ma znaczenie!

Świadomość zanieczyszczenia środowiska rośnie! Bycie eko to nie tylko moda – to styl życia, a działania przyjazne naturze są już koniecznością – szczególnie w biznesie. Czy wiesz, że podobną opinię ma większość konsumentów? Dlatego też powinieneś, wraz z wypełnieniami papierowymi do paczek, nie tylko pokazać, że jesteś przyjacielem naszej planety, ale także uczyć swoich odbiorców podobnych zachowań. Plastik zalewa Ziemię – nie warto powtarzać niechlubnego trendu stosowania folii jako opakowań czy systemu wypełnień. Opinia Twojego klienta ma znaczenie! Jeśli chcesz działać z nim wspólnie i chronić środowisko, postaw na papierowe wypełnienia do paczek.

Myślisz, że zmiana systemu wypełniania paczek jest trudna? Nic bardziej mylnego! Wprowadzaj zmiany małymi krokami i przekonaj się, że wypełnienia papierowe do paczek to najkorzystniejszy dla Ciebie sposób działania!

kontakt z nami

Centrum logistyczne
oraz siedziba firmy:

PACK-PRINT.COM.PL
ul. Spokojna 12A
62-030 Luboń
NIP: 779 135 29 33

Obsługa Klienta

Szymon Piechowicz
CEO

Wojciech Piechowicz
sprzedaż i logistyka

Natalia Tabaka
grafik komputerowy

Miłosz Piechowicz
księgowość i administracja

    © 2022 Pack-Print PL. Klauzula Informacyjna